FANDOM


Wondergolf League 4
Golf
TV domaćin WTV WTV
Mjesto Wonderlandnew Wonderland
Pobjednik NOR Rikard Anderson
Broj natjecatelja 16
Debitanti MLT Malta
Wondergolf League
◄3    Wiki Eurovision Heart (Infobox)    5►

Wondergolf League 4 je četvrta sezona ovog sportskog natjecanja. Natječe se 16 europskih zemalja, koje su se prethodno kvalificirale kroz prekvalifikacije. Pobjedu je odnio Norvežanin Rikard Anderson. U finalu protiv Nizozemca Marka Rombleya ostvario je 35 pogodaka, dok je drugoplasirani ostvario 36. Treće mjesto osvojio je Hrvat Filip Horvat, a četvrto Španjolac Jose Manuel Ortiz.

Prije samog natjecanja, natjecatelji su raspoređeni u četiri skupine. Ždrijeb je odredio u kojoj će se grupi natjecati natjecatelj. Od četvrtog izdanja, savez je odlučio promijeniti način igranja u grupama i glavnoj fazi. Svaki natjecatelj će biti u duelu s drugim natjecateljima u grupi. Pobjednik duela dobiva 3 boda te bodovi prednosti koji su bodovi u razlici. Prolaze dva natjecatelja koja imaju najviše bodova.

Osam najboljih u ovom izdanju ostvarilo je direktan plasman u iduće. Ostali moraju ponovno u prekvalifikacije.


Qualifications Edit


Allocation draw Edit

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4
  • GER Germany
  • GRE Greece
  • NED Netherlands
  • POR Portugal
  • ITA Italy
  • SRB Serbia
  • SPA Spain
  • SWE Sweden
  • BLG Belgium
  • DEN Denmark
  • FRA France
  • NOR Norway
  • CRO Croatia
  • ICE Iceland
  • MLT Malta
  • UK United Kingdom


Group stage Edit

Group A Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NED Netherlands Mark Rombley 3 0 0 108 151 +43 9 Advanced
SRB Serbia Nikola Mihajlović 2 0 1 148 137 -11 6 Advanced
FRA France Jacques Rimbaud 1 0 2 149 140 -9 3 Eliminated
MLT Malta Anthony Losco 0 0 3 156 132 -24 0 Eliminated



France FRA 48:54 MLT Malta
Jacques Rimbaud Anthony Losco
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 458
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Netherlands NED 36:50 SRB Serbia
Mark Rombley Nikola Mihajlović
Global Arena, Alcastar
Attendance: 8 712
Referee: Jon Larson (Sweden)

France FRA 49:37 NED Netherlands
Jacques Rimbaud Mark Rombley
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 925
Referee: Peter Landrut (Germany)

Serbia SRB 49:50 MLT Malta
Nikola Mihajlović Anthony Losco
Global Arena, Alcastar
Attendance: 7 004
Referee: Tumi Haakinen (Finland)

Malta MLT 52:35 NED Netherlands
Anthony Losco Mark Rombley
Global Arena, Alcastar
Attendance: 7 127
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Serbia SRB 49:51 FRA France
Nikola Mihajlović Jacques Rimbaud
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 801
Referee: Alessandro Monetta (Italy)


Group B Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
CRO Croatia Filip Horvat 3 0 0 115 126 +11 9 Advanced
ITA Italy Marco Marone 2 0 1 124 125 +1 6 Advanced
DEN Denmark Kristjan Walbert 1 0 2 123 123 +0 3 Eliminated
POR Portugal Domenico Aleixo 0 0 3 134 122 -12 0 Eliminated



Croatia CRO 38:40 DEN Denmark
Filip Horvat Kristjan Walbert
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 997
Referee: Antonio Faniello (Malta)

Italy ITA 43:44 POR Portugal
Marco Marone Domenico Aleixo
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 853
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Croatia CRO 39:41 ITA Italy
Filip Horvat Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 048
Referee: Peter Larvik (Norway)

Portugal POR 45:41 DEN Denmark
Domenico Aleixo Kristjan Walbert
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 861
Referee: Richard St-Pier (France)

Denmark DEN 42:40 ITA Italy
Kristjan Walbert Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 059
Referee: Christos Mylos (Greece)

Portugal POR 45:38 CRO Croatia
Domenico Aleixo Filip Horvat
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 764
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)


Group C Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 3 0 0 104 115 +11 9 Advanced
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 1 1 1 109 115 +6 4 Advanced
UK United Kingdom Andrew Norton 1 1 1 110 115 +5 4 Eliminated
GRE Greece Kostas Sarantis 0 0 3 132 108 -24 0 Eliminated



Greece GRE 43:35 NOR Norway
Kostas Sarantis Rikard Anderson
Vardan Venue ,Varland
Attendance: 6 911
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)

Spain SPA 37:37 UK United Kingdom
Jose Manuel Ortiz Andrew Norton
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 587
Referee: Martin Unlan (Switzerland)

Greece GRE 44:36 SPA Spain
Kostas Sarantis Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 896
Referee: Joseph Smith (Ireland)

United Kingdom UK 36:35 NOR Norway
Andrew Norton Rikard Anderson
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 682
Referee: Aram Golshan (Armenia)

Norway NOR 34:36 SPA Spain
Rikard Anderson Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 639
Referee: Alexey Muratov (Russia)

United Kingdom UK 37:43 GRE Greece
Andrew Norton Kostas Sarantis
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 047
Referee: Can Babayev (Azerbaijan)


Group D Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
SWE Sweden Markus Bergstrom 2 1 0 129 145 +16 7 Advanced
ICE Iceland Henrik Hogvansen 2 1 0 131 147 +16 7 Advanced
BLG Belgium Fabian Kroes 1 0 2 148 137 -11 3 Eliminated
GER Germany Hans Meyer 0 0 3 156 135 -21 0 Eliminated



Belgium BLG 49:51 GER Germany
Fabian Kroes Hans Meyer
Floraville,Flora
Attendance: 6 568
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Iceland ICE 44:44 SWE Sweden
Henrik Hogvansen Markus Bergstrom
Floraville, Flora
Attendance: 7 106
Referee: Anžej Goman (Slovenia)

Belgium BLG 50:43 ICE Iceland
Fabian Kroes Henrik Hogvansen
Floraville, Flora
Attendance: 6 682
Referee: Milan Radulović (Serbia)

Sweden SWE 42:52 GER Germany
Markus Bergstrom Hans Meyer
Floraville, Flora
Attendance: 6 783
Referee: Andrei Balan (Romania)

Germany GER 53:44 ICE Iceland
Hans Meyer Henrik Hogvansen
Floraville, Flora
Attendance: 6 513
Referee: Borče Atanasov (Macedonia)

Sweden SWE 43:49 BLG Belgium
Markus Bergstrom Fabian Kroes
Floraville, Flora
Attendance: 7 147
Referee: Ott Koomuli (Estonia)


Main stage Edit

Group I Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 3 0 0 103 118 +15 6 Advanced
NED Netherlands Mark Rombley 2 0 1 107 117 +10 6 Advanced
ITA Italy Marco Marone 1 0 2 122 115 -7 3 Eliminated
ICE Iceland Henrik Hogvansen 0 0 3 130 112 -18 0 Eliminated



Iceland ICE 44:41 ITA Italy
Henrik Hogvansen Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 10 284
Referee: Milan Radulović (Serbia)

Netherlands NED 35:33 NOR Norway
Mark Rombley Rikard Anderson
Menart Arena, Castle
Attendance: 12 572
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Iceland ICE 43:36 NED Netherlands
Henrik Hogvansen Mark Rombley
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 917
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Norway NOR 35:40 ITA Italy
Rikard Anderson Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 863
Referee: Jon Larson (Sweden)

Italy ITA 41:36 NED Netherlands
Marco Marone Mark Rombley
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 654
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Norway NOR 35:43 ICE Iceland
Rikard Anderson Henrik Hogvansen
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 861
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)


Group II Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
CRO Croatia Filip Horvat 2 1 0 112 132 +20 7 Advanced
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 2 1 0 112 131 +19 7 Advanced
SWE Sweden Markus Bergstrom 1 0 2 132 124 -8 3 Eliminated
SRB Serbia Nikola Mihajlović 0 0 3 149 118 -31 0 Eliminated



Croatia CRO 37:50 SRB Serbia
Filip Horvat Nikola Mihajlović
Vardan Venue, Varland
Attendance: 10 976
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)

Spain SPA 37:44 SWE Sweden
Jose Manuel Ortiz Markus Bergstrom
Vardan Venue, Varland
Attendance: 12 257
Referee: Alessandro Monetta (Italy)

Croatia CRO 38:38 SPA Spain
Filip Horvat Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 12 859
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Sweden SWE 44:50 SRB Serbia
Markus Bergstrom Nikola Mihajlović
Vardan Venue, Varland
Attendance: 10 452
Referee: Peter Larvik (Norway)

Serbia SRB 49:37 SPA Spain
Nikola Mihajlović Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 12 072
Referee: Richard St-Pier (France)

Sweden SWE 44:37 CRO Croatia
Markus Bergstrom Filip Horvat
Vardan Venue, Varland
Attendance: 11 683
Referee: Claude Fossot (Belgium)


Knockout stageEdit

BracketEdit

Semi-finals Final
 NOR Norway  35  
 SPA Spain  37  
 
     NOR Norway  35
   NED Netherlands  36
Third place
 NED Netherlands  36  SPA Spain  38
 CRO Croatia  37    CRO Croatia  37


Semifinal Edit


Norway NOR 35:37 SPA Spain
Rikard Anderson Jose Manuel Ortiz
Global Arena, Alcastar
Attendance: 20 867
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Netherlands NED 36:37 CRO Croatia
Mark Rombley Filip Horvat
Global Arena, Alcastar
Attendance: 20 654
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Third place Edit


Spain SPA 38:37 CRO Croatia
Jose Manuel Ortiz Filip Horvat
Global Arena, Alcastar
Attendance: 21 379
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Final Edit


Norway NOR 35:36 NED Netherlands
Rikard Anderson Mark Rombley
Global Arena, Alcastar
Attendance: 28 860
Referee: Chris Jenner (Wonderland)

Ranking Edit

° Country Player
Gold
NOR Norway Rikard Anderson
Silver
NED Netherlands Mark Rombley
Bronze
CRO Croatia Filip Horvat
4
SPA Spain Jose Manuel Ortiz
5
ITA Italy Marco Marone
6
SWE Sweden Markus Bergstrom
7
ICE Iceland Henrik Hogvansen
8
SRB Serbia Nikola Mihajlović
9
UK United Kingdom Andrew Norton
10
DEN Denmark Kristjan Walbert
11
FRA France Jacques Rimbaud
12
BLG Belgium Fabian Kroes
13
POR Portugal Domenico Aleixo
14
GER Germany Hans Meyer
15
GRE Greece Kostas Sarantis
16
MLT Malta Anthony Losco