FANDOM


Wondergolf League 5
Golf
TV domaćin WTV WTV
Mjesto Wonderlandnew Wonderland
Pobjednik NOR Rikard Anderson
Broj natjecatelja 16
Debitanti None
Wondergolf League
◄4    Wiki Eurovision Heart (Infobox)    6►

Wondergolf League 5 je peta sezona ovog sportskog natjecanja. Natječe se 16 europskih zemalja, koje su se prethodno kvalificirale kroz prekvalifikacije. Pobjedu je odnio Norvežanin Rikard Anderson. U finalu protiv Nizozemca Marka Rombleya ostvario je 34 pogotka, dok je drugoplasirani ostvario 36. Treće mjesto osvojio je Hrvat Filip Horvat, a četvrto Britanac Andrew Norton.

Prije samog natjecanja, natjecatelji su raspoređeni u četiri skupine. Ždrijeb je odredio u kojoj će se grupi natjecati natjecatelj. Od četvrtog izdanja, savez je odlučio promijeniti način igranja u grupama i glavnoj fazi. Svaki natjecatelj će biti u duelu s drugim natjecateljima u grupi. Pobjednik duela dobiva 3 boda te bodovi prednosti koji su bodovi u razlici. Prolaze dva natjecatelja koja imaju najviše bodova.

Osam najboljih u ovom izdanju ostvarilo je direktan plasman u iduće. Ostali moraju ponovno u prekvalifikacije.


Qualifications Edit


Allocation draw Edit

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4
  • FRA France
  • NED Netherlands
  • MLT Malta
  • SRB Serbia
  • CRO Croatia
  • DEN Denmark
  • ITA Italy
  • POR Portugal
  • GRE Greece
  • NOR Norway
  • SPA Spain
  • UK United Kingdom
  • BLG Belgium
  • GER Germany
  • ICE Iceland
  • SWE Sweden


Group stage Edit

Group A Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
CRO Croatia Filip Horvat 3 0 0 113 139 +26 9 Advanced
ICE Iceland Henrik Hogvansen 2 0 1 132 132 +0 6 Advanced
GRE Greece Kostas Sarantis 1 0 2 132 131 -1 0 Eliminated
FRA France Jacques Rimbaud 0 0 3 149 124 -25 0 Eliminated



Croatia CRO 37:49 FRA France
Filip Horvat Jacques Rimbaud
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 784
Referee: Antonio Faniello (Malta)

Greece GRE 44:43 ICE Iceland
Kostas Sarantis Henrik Hogvansen
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 832
Referee: Alessandro Monetta (Italy)

Croatia CRO 37:45 GRE Greece
Filip Horvat Kostas Sarantis
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 828
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Iceland ICE 44:49 FRA France
Henrik Hogvansen Jacques Rimbaud
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 753
Referee: Jon Larson (Sweden)

France FRA 51:43 GRE Greece
Jacques Rimbaud Kostas Sarantis
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 844
Referee: Anžej Goman (Slovenia)

Iceland ICE 45:39 CRO Croatia
Henrik Hogvansen Filip Horvat
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 979
Referee: Ott Koomuli (Estonia)


Group B Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
UK United Kingdom Andrew Norton 3 0 0 113 133 +20 9 Advanced
ITA Italy Marco Marone 2 0 1 121 131 +10 6 Advanced
SWE Sweden Markus Bergstrom 1 0 2 129 128 -1 0 Eliminated
MLT Malta Anthony Losco 0 0 3 151 122 -29 0 Eliminated



Italy ITA 40:50 MLT Malta
Marco Marone Anthony Losco
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 012
Referee: Richard St-Pier (France)

Sweden SWE 42:37 UK United Kingdom
Markus Bergstrom Andrew Norton
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 143
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Italy ITA 42:43 SWE Sweden
Marco Marone Markus Bergstrom
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 985
Referee: Christos Mylos (Greece)

United Kingdom UK 38:52 MLT Malta
Andrew Norton Anthony Losco
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 286
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)

Malta MLT 49:44 SWE Sweden
Anthony Losco Markus Bergstrom
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 821
Referee: Borče Atanasov (Macedonia)

United Kingdom UK 38:39 ITA Italy
Andrew Norton Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 094
Referee: Martin Unlan (Switzerland)


Group C Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NED Netherlands Mark Rombley 3 0 0 107 138 +31 9 Advanced
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 2 0 1 112 135 +23 6 Advanced
POR Portugal Domenico Aleixo 1 0 2 140 123 -17 3 Eliminated
GER Germany Hans Meyer 0 0 3 157 120 -37 0 Eliminated



Germany GER 53:36 NED Netherlands
Hans Meyer Mark Rombley
Vardan Venue ,Varland
Attendance: 6 993
Referee: Milan Radulović (Serbia)

Portugal POR 46:37 SPA Spain
Domenico Aleixo Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 008
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)

Germany GER 51:47 POR Portugal
Hans Meyer Domenico Aleixo
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 258
Referee: Peter Larvik (Norway)

Spain SPA 38:36 NED Netherlands
Jose Manuel Ortiz Mark Rombley
Vardan Venue, Varland
Attendance: 8 342
Referee: Claude Fossot (Belgium)

Netherlands NED 35:47 POR Portugal
Mark Rombley Domenico Aleixo
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 801
Referee: Joseph Smith (Ireland)

Spain SPA 37:53 GER Germany
Jose Manuel Ortiz Hans Meyer
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 759
Referee: Alexey Muratov (Russia)


Group D Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 3 0 0 102 139 +37 9 Advanced
DEN Denmark Kristjan Walbert 2 0 1 120 131 +11 6 Advanced
SRB Serbia Nikola Mihajlović 0 1 2 145 123 -22 1 Eliminated
BLG Belgium Fabian Kroes 0 1 2 149 123 -26 1 Eliminated



Belgium BLG 49:41 DEN Denmark
Fabian Kroes Kristjan Walbert
Floraville,Flora
Attendance: 6 762
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Norway NOR 35:48 SRB Serbia
Rikard Anderson Nikola Mihajlović
Floraville, Flora
Attendance: 7 554
Referee: Andrei Balan (Romania)

Belgium BLG 51:33 NOR Norway
Fabian Kroes Rikard Anderson
Floraville, Flora
Attendance: 6 710
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Serbia SRB 48:39 DEN Denmark
Nikola Mihajlović Kristjan Walbert
Floraville, Flora
Attendance: 6 966
Referee: Peter Landrut (Germany)

Denmark DEN 40:34 NOR Norway
Kristjan Walbert Rikard Anderson
Floraville, Flora
Attendance: 7 039
Referee: Aram Golshan (Armenia)

Serbia SRB 49:49 BLG Belgium
Nikola Mihajlović Fabian Kroes
Floraville, Flora
Attendance: 6 525
Referee: Tumi Haakinen (Finland)


Main stage Edit

Group I Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NED Netherlands Mark Rombley 3 0 0 106 117 +11 9 Advanced
CRO Croatia Filip Horvat 2 0 1 109 115 +6 6 Advanced
ITA Italy Marco Marone 1 0 2 121 112 -9 3 Eliminated
DEN Denmark Kristjan Walbert 0 0 3 121 113 -8 0 Eliminated



Croatia CRO 37:39 DEN Denmark
Filip Horvat Kristjan Walbert
Menart Arena, Castle
Attendance: 10 673
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)

Italy ITA 40:35 NED Netherlands
Marco Marone Mark Rombley
Menart Arena, Castle
Attendance: 12 892
Referee: Peter Larvik (Norway)

Croatia CRO 36:41 ITA Italy
Filip Horvat Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 754
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Netherlands NED 36:41 DEN Denmark
Mark Rombley Kristjan Walbert
Menart Arena, Castle
Attendance: 12 480
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Denmark DEN 41:40 ITA Italy
Kristjan Walbert Marco Marone
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 936
Referee: Jon Larson (Sweden)

Netherlands NED 35:36 CRO Croatia
Mark Rombley Filip Horvat
Menart Arena, Castle
Attendance: 12 978
Referee: Christos Mylos (Greece)


Group II Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 2 1 0 105 115 +10 7 Advanced
UK United Kingdom Andrew Norton 1 2 0 110 117 +7 5 Advanced
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 1 1 1 111 113 +2 4 Eliminated
ICE Iceland Henrik Hogvansen 0 0 3 84 72 -12 0 Eliminated



Iceland ICE 43:35 NOR Norway
Henrik Hogvansen Rikard Anderson
Vardan Venue, Varland
Attendance: 13 562
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Spain SPA 37:37 UK United Kingdom
Jose Manuel Ortiz Andrew Norton
Vardan Venue, Varland
Attendance: 12 765
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)

Iceland ICE 41:37 SPA Spain
Henrik Hogvansen Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 12 621
Referee: Alessandro Monetta (Italy)

United Kingdom UK 35:35 NOR Norway
Andrew Norton Rikard Anderson
Vardan Venue, Varland
Attendance: 13 011
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Norway NOR 35:37 SPA Spain
Rikard Anderson Jose Manuel Ortiz
Vardan Venue, Varland
Attendance: 15 773
Referee: Milan Radulović (Serbia)

United Kingdom UK 38:45 ICE Iceland
Andrew Norton Henrik Hogvansen
Vardan Venue, Varland
Attendance: 13 112
Referee: Richard St-Pier (France)


Knockout stageEdit

BracketEdit

Semi-finals Final
 NED Netherlands  36  
 UK United Kingdom  38  
 
     NED Netherlands  36
   NOR Norway  34
Third place
 CRO Croatia  37  UK United Kingdom  38
 NOR Norway  33    CRO Croatia  37


Semifinal Edit


Netherlands NED 36:38 UK United Kingdom
Mark Rombley Andrew Norton
Global Arena, Alcastar
Attendance: 21 475
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Croatia CRO 37:33 NOR Norway
Filip Horvat Rikard Anderson
Global Arena, Alcastar
Attendance: 22 806
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Third place Edit


United Kingdom UK 38:37 CRO Croatia
Andrew Norton Filip Horvat
Global Arena, Alcastar
Attendance: 21 754
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Final Edit


Netherlands NED 36:34 NOR Norway
Mark Rombley Rikard Anderson
Global Arena, Alcastar
Attendance: 30 000
Referee: Chris Jenner (Wonderland)

Ranking Edit

° Country Player
Gold
NOR Norway Rikard Anderson
Silver
NED Netherlands Mark Rombley
Bronze
CRO Croatia Filip Horvat
4
UK United Kingdom Andrew Norton
5
SPA Spain Jose Manuel Ortiz
6
ITA Italy Marco Marone
7
DEN Denmark Kristjan Walbert
8
ICE Iceland Henrik Hogvansen
9
SWE Sweden Markus Bergstrom
10
GRE Greece Kostas Sarantis
11
POR Portugal Domenico Aleixo
12
SRB Serbia Nikola Mihajlović
13
FRA France Jacques Rimbaud
14
BLG Belgium Fabian Kroes
15
MLT Malta Anthony Losco
16
GER Germany Hans Meyer