FANDOM


Wondergolf League 6
Golf
TV domaćin WTV WTV
Mjesto Wonderlandnew Wonderland
Broj natjecatelja 16
Debitanti IRE Ireland
Wondergolf League
◄5    Wiki Eurovision Heart (Infobox)    7►

Wondergolf League 6 je šesta sezona ovog sportskog natjecanja. Natječe se 16 europskih zemalja, koje su se prethodno kvalificirale kroz prekvalifikacije. Pobjedu je odnio XX XX. U finalu protiv XX XX ostvario je XX pogotka, dok je drugoplasirani ostvario XX. Treće mjesto osvojio je XX XX, a četvrto XX XX.

Prije samog natjecanja, natjecatelji su raspoređeni u četiri skupine. Ždrijeb je odredio u kojoj će se grupi natjecati natjecatelj. Od četvrtog izdanja, savez je odlučio promijeniti način igranja u grupama i glavnoj fazi. Svaki natjecatelj će biti u duelu s drugim natjecateljima u grupi. Pobjednik duela dobiva 3 boda te bodovi prednosti koji su bodovi u razlici. Prolaze dva natjecatelja koja imaju najviše bodova.

Osam najboljih u ovom izdanju ostvarilo je direktan plasman u iduće. Ostali moraju ponovno u prekvalifikacije.


Qualifications Edit


Allocation draw Edit

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4
  • CRO Croatia
  • FRA France
  • GRE Greece
  • ICE Iceland
  • ITA Italy
  • MLT Malta
  • SWE Sweden
  • UK United Kingdom
  • IRE Ireland
  • NED Netherlands
  • POR Portugal
  • SPA Spain
  • BLG Belgium
  • DEN Denmark
  • NOR Norway
  • SRB Serbia


Group stage Edit

Group A Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 2 1 0 113 130 +17 7 Advanced
ITA Italy Marco Marone 2 1 0 116 128 +12 7 Advanced
GRE Greece Kostas Sarantis 1 0 2 133 125 -8 3 Eliminated
SRB Serbia Nikola Mihajlović 0 0 3 141 120 -21 0 Eliminated



Greece GRE 43:40 ITA Italy
Kostas Sarantis Marco Marone
Global Arena, Alcastar
Attendance: 7 023
Referee: Peter Larvik (Norway)

Serbia SRB 47:37 SPA Spain
Nikola Mihajlović Jose Manuel Ortiz
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 912
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)

Greece GRE 45:47 SRB Serbia
Kostas Sarantis Nikola Mihajlović
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 888
Referee: Jon Larson (Sweden)

Spain SPA 38:38 ITA Italy
Jose Manuel Ortiz Marco Marone
Global Arena, Alcastar
Attendance: 7 241
Referee: Peter Landrut (Germany)

Italy ITA 38:47 SRB Serbia
Marco Marone Nikola Mihajlović
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 752
Referee: Aram Golshan (Armenia)

Spain SPA 38:45 GRE Greece
Jose Manuel Ortiz Kostas Sarantis
Global Arena, Alcastar
Attendance: 6 976
Referee: Borče Atanasov (Macedonia)


Group B Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 3 0 0 106 133 +27 9 Advanced
SWE Sweden Markus Bergstrom 1 1 1 130 125 -5 4 Advanced
ICE Iceland Henrik Hogvansen 0 2 1 132 123 -9 2 Eliminated
POR Portugal Domenico Aleixo 0 1 2 137 124 -13 1 Eliminated



Iceland ICE 44:35 NOR Norway
Henrik Hogvansen Rikard Anderson
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 336
Referee: Christos Mylos (Greece)

Portugal POR 46:44 SWE Sweden
Domenico Aleixo Markus Bergstrom
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 602
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Iceland ICE 45:45 POR Portugal
Henrik Hogvansen Domenico Aleixo
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 791
Referee: Alessandro Monetta (Italy)

Sweden SWE 43:36 NOR Norway
Markus Bergstrom Rikard Anderson
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 595
Referee: Milan Radulović (Serbia)

Norway NOR 35:46 POR Portugal
Rikard Anderson Domenico Aleixo
Menart Arena, Castle
Attendance: 7 000
Referee: Martin Unlan (Switzerland)

Sweden SWE 43:43 ICE Iceland
Markus Bergstrom Henrik Hogvansen
Menart Arena, Castle
Attendance: 6 830
Referee: Alexey Muratov (Russia)


Group C Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
CRO Croatia Filip Horvat 3 0 0 108 145 +37 9 Advanced
DEN Denmark Kristjan Walbert 2 0 1 120 137 +17 6 Advanced
MLT Malta Anthony Losco 1 0 2 148 127 -21 3 Eliminated
IRE Ireland Mike Holden 0 0 3 157 124 -33 0 Eliminated



Croatia CRO 36:41 DEN Denmark
Filip Horvat Kristjan Walbert
Vardan Venue ,Varland
Attendance: 6 942
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Ireland IRE 52:48 MLT Malta
Mike Holden Anthony Losco
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 055
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Croatia CRO 36:54 IRE Ireland
Filip Horvat Mike Holden
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 986
Referee: Richard St-Pier (France)

Malta MLT 50:39 DEN Denmark
Anthony Losco Kristjan Walbert
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 571
Referee: Claude Fossot (Belgium)

Denmark DEN 40:51 IRE Ireland
Kristjan Walbert Mike Holden
Vardan Venue, Varland
Attendance: 6 286
Referee: Andrei Balan (Romania)

Malta MLT 50:36 CRO Croatia
Anthony Losco Filip Horvat
Vardan Venue, Varland
Attendance: 7 065
Referee: Can Babayev (Azerbaijan)


Group D Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NED Netherlands Mark Rombley 3 0 0 108 139 +31 9 Advanced
UK United Kingdom Andrew Norton 2 0 1 112 135 +23 6 Advanced
BLG Belgium Fabian Kroes 0 1 2 147 123 -24 1 Eliminated
FRA France Jacques Rimbaud 0 1 2 151 121 -30 1 Eliminated



Belgium BLG 49:49 FRA France
Fabian Kroes Jacques Rimbaud
Floraville,Flora
Attendance: 6 653
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Netherlands NED 36:38 UK United Kingdom
Mark Rombley Andrew Norton
Floraville, Flora
Attendance: 7 946
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)

Belgium BLG 50:36 NED Netherlands
Fabian Kroes Mark Rombley
Floraville, Flora
Attendance: 7 422
Referee: Joseph Smith (Ireland)

United Kingdom UK 36:51 FRA France
Andrew Norton Jacques Rimbaud
Floraville, Flora
Attendance: 6 955
Referee: Antonio Faniello (Malta)

Netherlands NED 36:51 FRA France
Mark Rombley Jacques Rimbaud
Floraville, Flora
Attendance: 7 348
Referee: Ott Koomuli (Estonia)

United Kingdom UK 38:48 BLG Belgium
Andrew Norton Fabian Kroes
Floraville, Flora
Attendance: 7 104
Referee: Anžej Goman (Slovenia)


Main stage Edit

Group I Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
CRO Croatia Filip Horvat 1 2 0 108 117 +9 5 Advanced
SPA Spain Jose Manuel Ortiz 1 2 0 110 117 +7 5 Advanced
UK United Kingdom Andrew Norton 1 1 110 116 +6 5 Eliminated
SWE Sweden Markus Bergstrom 0 0 3 132 110 -22 0 Eliminated



Croatia CRO 36:36 SPA Spain
Filip Horvat Jose Manuel Ortiz
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 672
Referee: Alessandro Monetta (Italy)

Sweden SWE 43:37 UK United Kingdom
Markus Bergstrom Andrew Norton
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 000
Referee: Peter Larvik (Norway)

Croatia CRO 36:45 SWE Sweden
Filip Horvat Markus Bergstrom
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 865
Referee: Fridrik Nordman (Denmark)

United Kingdom UK 37:37 SPA Spain
Andrew Norton Jose Manuel Ortiz
Menart Arena, Castle
Attendance: 13 550
Referee: Johan deBrook (Netherlands)

Sweden SWE 44:37 SPA Spain
Markus Bergstrom Jose Manuel Ortiz
Menart Arena, Castle
Attendance: 11 645
Referee: Christos Mylos (Greece)

United Kingdom UK 36:36 CRO Croatia
Andrew Norton Filip Horvat
Menart Arena, Castle
Attendance: 14 754
Referee: Bjorn Olsson (Iceland)


Group II Edit

Country Player W D L SF SA SD Score Result
NOR Norway Rikard Anderson 3 0 0 107 112 +5 9 Advanced
NED Netherlands Mark Rombley 2 0 1 109 112 +3 6 Advanced
ITA Italy Marco Marone 1 0 2 114 113 -1 3 Eliminated
DEN Denmark Kristjan Walbert 0 0 3 118 111 -7 0 Eliminated



Denmark DEN 40:39 ITA Italy
Kristjan Walbert Marco Marone
Vardan Venue, Varland
Attendance: 11 642
Referee: Juan Cortez Mallada (Spain)

Netherlands NED 36:35 NOR Norway
Mark Rombley Rikard Anderson
Vardan Venue, Varland
Attendance: 15 975
Referee: Jon Larson (Sweden)

Denmark DEN 39:36 NED Netherlands
Kristjan Walbert Mark Rombley
Vardan Venue, Varland
Attendance: 13 863
Referee: Ivan Marković (Croatia)

Norway NOR 36:37 ITA Italy
Rikard Anderson Marco Marone
Vardan Venue, Varland
Attendance: 14 000
Referee: John Roberts (United Kingdom)

Netherlands NED 37:38 ITA Italy
Mark Rombley Marco Marone
Vardan Venue, Varland
Attendance: 15 884
Referee: Antonio Faniello (Malta)

Norway NOR 36:39 DEN Denmark
Rikard Anderson Kristjan Walbert
Vardan Venue, Varland
Attendance: 14 234
Referee: Milan Radulović (Serbia)


Knockout stageEdit

BracketEdit

Semi-finals Final
 CRO Croatia  36  
 NED Netherlands  36  
 
     CRO Croatia  36
   NOR Norway  36
Third place
 SPA Spain  37  NED Netherlands  36
 NOR Norway  35    SPA Spain  37


Semifinal Edit


Croatia CRO 36:36 NED Netherlands
Filip Horvat 12:13 Mark Rombley
Global Arena, Alcastar
Attendance: 22 675
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Spain SPA 37:35 NOR Norway
Jose Manuel Ortiz Rikard Anderson
Global Arena, Alcastar
Attendance: 23 459
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Third place Edit


Netherlands NED 36:37 SPA Spain
Mark Rombley Jose Manuel Ortiz
Global Arena, Alcastar
Attendance: 24 178
Referee: Ian Parker (Wonderland)

Final Edit


Croatia CRO 36:36 NOR Norway
Filip Horvat 11:12 Rikard Anderson
Global Arena, Alcastar
Attendance: 30 000
Referee: Chris Jenner (Wonderland)

Ranking Edit

° Country Player
Gold
CRO Croatia Filip Horvat
Silver
NOR Norway Rikard Anderson
Bronze
NED Netherlands Mark Rombley
4
SPA Spain Jose Manuel Ortiz
5
UK United Kingdom Andrew Norton
6
ITA Italy Marco Marone
7
DEN Denmark Kristjan Walbert
8
SWE Sweden Markus Bergstrom
9
GRE Greece Kostas Sarantis
10
ICE Iceland Henrik Hogvansen
11
POR Portugal Domenico Aleixo
12
MLT Malta Anthony Losco
13
SRB Serbia Nikola Mihajlović
14
BLG Belgium Fabian Kroes
15
FRA France Jacques Rimbaud
16
IRE Ireland Mike Holden