FANDOM


X-Factor 26
Superstar
X-Factor-logo
Redatelj Simon Cowell
TV domaćin WTV WTV
Mjesto Wonderland Wonderland
Pobjednik RUS Polina Gagarina
Sustav glasovanja
Semifinal: 100% Jury, Lifeline: Televoting
Final: 100% Televoting
Broj natjecatelja 32
X-Factor
◄23    Wiki Eurovision Heart (Infobox)    25►

X-Factor 27 je dvadeset sedma sezona wonderlandskog X-Factora. Sudjelovalo je 28 zemalja diljem Europe. Titulu najboljeg odnijela je Ruskinja Polina Gagarina dok je drugo mjesto osvojio Britanac Ben Haenow. Natjecatelji su podijeljeni u četiri kategorije: dečki, djevojke, iznad 28 i grupe. Cheryl je vodila dečke, Nicole djevojke, Simon kandidate iznad 28, a Louis grupe.

U prve tri eliminacijske emisije, najbolji kandidat iz svake kategorije prolazi direktno dalje. Kandidat s najmanjim brojem glasova odmah napušta show, dok preostali kandidati moraju u Round 2, gdje će troje od njih završiti u Lifeline Votingu, a potom dvoje s najmanjim brojem glasova će biti suočeni s final showdown-om, u kojem će žiri jednog kandidati poslati kući. Od četvrte do osme eliminacijske emisije ima samo jedan krug u kojem glasa publika, dok u devetoj emisiji (polufinalu) žiri daje glasove, a dvoje najgorih se suočavaju s Lifeline glasovima. U finalu je isključivo publika birala pobjednika.

Five Chair Challenge Edit

# Country Artist Song Round 1 Round 2 Round 3 Result
Boys (Cheryl)
01 ROM Romania Alex Florea How You Remind Me
Advanced
02 EST Estonia Juri Pootsmann Play X
Out
03 CRO Croatia Alen Đuras Thinking Out Loud
Advanced
04 LIT Lithuania Audrius Janonis Troublemaker X
Out
05 GRE Greece Andreas Leontas Sky Full of Stars
Advanced
06 ALB Albania Ergi Dini Sweet Dreams
Advanced
07 NOR Norway Erlend Bratland Thunderstruck
Advanced
Girls (Nicole Scherzinger)
01 POL Poland Margaret Cool Me Down X
Out
02 SWE Sweden Isa Tengblad I Will Wait
Advanced
03 SLO Slovenia Lina Kuduzović Prva ljubezen X
Out
04 USA United States Carly Rose Feeling Good
Advanced
05 AUS Australia Marlisa Punzalan Girl On Fire
Advanced
06 ISR Israel Avia Shoshani Hallelujah
Advanced
07 MLD Moldova Lidia Isac She Wolf
Advanced
Over 28s (Simon Cowell)
01 UK United Kingdom Ben Haenow Something I Need X
Out
02 DEN Denmark Andy Roda Love is Love
Advanced
03 RUS Russia Polina Gagarina A Million Voices
Advanced
04 MLT Malta Lawrence Gray You Raise Me Up
Advanced
05 SRB Serbia Jelena Karleuša Ostavljam te X
Out
06 LAT Latvia Markus Riva Halo
Advanced
07 GER Germany Melissa Heiduk Send Me An Angel
Advanced
Groups (Louis Walsh)
01 NED Netherlands Orpheus Scream X
Out
02 BLR Belarus The EM Turn Around
Advanced
03 IRE Ireland Inchequin The Last Time X
Out
04 FRA France 2nde Nature Just the Way You Are
Advanced
05 ITA Italy Soul System Can't Hold Us
Advanced
06 FIN Finland Satin Circus Crossroads
Advanced
07 SWI Switzerland Timebelle Apollo
Advanced

 Judges' House Edit

Boys Edit

  • Mentor: Cheryl
  • Assistant: Jess Glynne
  • Location: Rome, Italy
Candidate Song Result
ALB Ergi Dini
I'm Alive
Out
LIT Audrius Janonis
Golden Boy
Out
EST Juri Pootsmann
Price Tag
Advanced
NOR Erlend Bratland
Empty Room
Advanced
CRO Alen Đuras
The Climb
Advanced

Girls Edit

  • Mentor: Nicole Scherzinger
  • Assistant: Stormzy
  • Location: Johannesburg, South Africa
Candidate Song Result
SWE Isa Tengblad
Euphoria
Advanced
USA Carly Rose
Sledgehammer
Out
MLD Lidia Isac
The Silence
Advanced
POL Margaret
Tears
Advanced
AUS Marlisa Punzalan
Skyscraper
Out

Over 28s Edit

  • Mentor: Simon Cowell
  • Assistant: Rita Ora
  • Location: Lisbon, Portugal
Candidate Song Result
LAT Markus Riva
No Promises
Out
UK Ben Haenow
Breathing
Advanced
MLT Lawrence Gray
Knocking On Heaven's Door
Out
RUS Polina Gagarina
What If
Advanced
DEN Andy Roda
Wanna Be Loved
Advanced

Groups Edit

  • Mentor: Louis Walsh
  • Assistant: Mika
  • Location: Valletta, Malta
Candidate Song Result
IRE Inchequin
This Is My Life
Out
FRA 2nde Nature
Love On Repeat
Advanced
SWI Timebelle
My Heart Takes Over
Advanced
NED Orpheus
Stay the Night
Advanced
ITA Soul System
I Can
Out

Categories Edit

Category Acts
Boys (Cheryl) Alen Đuras Erlend Bratland Juri Pootsmann
Girls (Scherzinger) Isa Tengblad Lidia Isac Margaret
Over 28s (Cowell) Andy Roda Ben Haenow Polina Gagarina
Groups (Walsh) 2nde Nature Orpheus Timebelle

Elimination Round 1 Edit

# Artist Song Televoting Mentor Place Result
Saturday - Boys vs Girls
01 EST Juri Pootsmann Play 52.194 Cheryl 6 Bottom 2
02 MLD Lidia Isac She Wolf 52.462 Scherzinger 4 Safe
03 POL Margaret Cool Me Down 53.732 Scherzinger 3 Safe
04 CRO Alen Đuras Thinking Out Loud 52.391 Cheryl 5 Safe
05 NOR Erlend Bratland Thunderstruck 55.275 Cheryl 1 Safe
06 SWE Isa Tengblad I Will Wait 54.088 Scherzinger 2 Safe
Sunday - Over 28s vs Groups
# Artist Song Televoting Mentor Place Result
01 SWI Timebelle Apollo 55.294 Walsh 2 Safe
02 FRA 2nde Nature Just the Way You Are 52.538 Walsh 5 Safe
03 POL Polina Gagarina A Million Voices 54.976 Cowell 3 Safe
04 DEN Andy Roda Love is Love 55.405 Cowell 1 Safe
05 NED Orpheus Scream 52.315 Walsh 6 Bottom 2
06 UK Ben Haenow Something I Need 52.872 Cowell 4 Safe
Final showdown
# Artist Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 EST Juri Pootsmann Play X X 2 Eliminated
02 NED Orpheus Scream X X 2 Safe
  • Pošto je došlo do izjednačenja, pravila kažu da ispada onaj izvođač koji je skupio manje glasova publike; u ovom slučaju, to je Juri.

Elimination Round 2 Edit

# Artist Song Televoting Mentor Place Result
Saturday - Boys vs Groups
01 NOR Erlend Bratland Dancing On My Own 55.781 Cheryl 2 Safe
02 FRA 2nde Nature Firework 55.946 Walsh 1 Safe
03 NED Orpheus Love On Top 53.120 Walsh 5 Round 2
04 CRO Alen Đuras Chandelier 54.864 Cheryl 4 Safe
05 SWI Timebelle Rude Boy 55.725 Walsh 3 Safe
Sunday - Girls vs Over 28s
# Artist Song Televoting Mentor Place Result
01 RUS Polina Gagarina Net 56.293 Cowell 1 Safe
02 SWE Isa Tengblad Don't Stop 54.965 Scherzinger 3 Safe
03 UK Ben Haenow I Don't Wanna Miss a Thing 54.726 Cowell 4 Safe
04 POL Margaret Wasted 52.517 Scherzinger 6 Bottom 2
05 DEN Andy Roda Right Here Waiting 52.804 Cowell 5 Safe
06 MLD Lidia Isac Falling Stars 55.805 Scherzinger 2 Safe
Final showdown
# Artist Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 NED Orpheus Love On Top X X 2 Safe
02 POL Margaret Wasted X X 2 Eliminated
  • Pošto je došlo do izjednačenja, pravila kažu da ispada onaj izvođač koji je skupio manje glasova publike; u ovom slučaju, to je Margaret.

Elimination Round 3 Edit

# Artist Song Televoting Mentor Place Result
Saturday - Girls vs Groups
01 MLD Lidia Isac Rhythm Inside 55.085 Scherzinger 4 Safe
02 SWI Timebelle Eurovision 2017 Medley 55.426 Walsh 3 Safe
03 NED Orpheus Mirrors 54.741 Walsh 5 Bottom 2
04 SWE Isa Tengblad Bang Bang 55.623 Scherzinger 1 Safe
05 FRA 2nde Nature I Kissed a Girl 55.491 Walsh 2 Safe
Sunday - Boys vs Over 28s
# Artist Song Televoting Mentor Place Result
01 UK Ben Haenow Highway to Hell 54.936 Cowell 4 Safe
02 DEN Andy Roda I Look To You 52.274 Cowell 5 Bottom 2
03 CRO Alen Đuras Hello 55.455 Cheryl 2 Safe
04 RUS Polina Gagarina Spektakl okonchen 56.472 Cowell 1 Safe
05 NOR Erlend Bratland Before He Cheats 55.293 Cheryl 3 Safe
Final showdown
# Artist Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 NED Orpheus Mirrors X 1 Safe
02 DEN Andy Roda I Look To You X X X 3 Eliminated

Elimination Round 4 Edit

# Artist Mentor Song Televoting Lifeline Place Result
01 CRO Alen Đuras Cheryl Just the Way You Are 55.580 5 Safe
02 FRA 2nde Nature Walsh Earth Song 55.062 3.258 8 Lifeline
03 MLD Lidia Isac Scherzinger Because You Loved 55.237 2.986 7 Bottom 2
04 RUS Polina Gagarina Cowell Unbreak My Heart 56.475 2 Safe
05 SWI Timebelle Walsh Singing About Love 54.949 3.081 9 Bottom 2
06 UK Ben Haenow Cowell Ain't No Sunshine 55.455 6 Safe
07 NOR Erlend Bratland Cheryl Poison 56.784 1 Safe
08 SWE Isa Tengblad Scherzinger Sorry 56.418 3 Safe
09 NED Orpheus Walsh Just Give Me a Reason 55.972 4 Safe
Final showdown
# Artist Mentor Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 MLD Lidia Isac Scherzinger Because You Loved X X 2 Safe
02 SWI Timebelle Walsh Singing About Love X X 2 Eliminated
  • Pošto je došlo do izjednačenja, pravila kažu da ispada onaj izvođač koji je skupio manje glasova publike; u ovom slučaju, to je Timebelle.

Elimination Round 5 Edit

# Artist Mentor Song Televoting Lifeline Place Result
01 SWE Isa Tengblad Scherzinger Undo 57.053 1 Safe
02 CRO Alen Đuras Cheryl When I Was Your Man 55.618 3.186 7 Bottom 2
03 UK Ben Haenow Cowell I Will Always Love You 56.194 4 Safe
04 NED Orpheus Walsh Blurred Lines 55.872 3.427 6 Lifeline
05 NOR Erlend Bratland Cheryl You Raise Me Up 56.260 3 Safe
06 MLD Lidia Isac Scherzinger I Can't Breathe 56.111 5 Safe
07 FRA 2nde Nature Walsh Hello 55.459 3.315 8 Bottom 2
08 RUS Polina Gagarina Cowell Love Will Find You 56.582 2 Safe
Final showdown
# Artist Mentor Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 CRO Alen Đuras Cheryl When I Was Your Man X 1 Safe
02 FRA 2nde Nature Walsh Hello X X X 3 Eliminated

Elimination Round 6 Edit

# Artist Mentor Song Televoting Lifeline Place Result
01 RUS Polina Gagarina Cowell Lullaby 56.197 3.467 5 Bottom 2
02 SWE Isa Tengblad Scherzinger Beyonce Medley 56.722 2 Safe
03 NOR Erlend Bratland Cheryl Lost 55.757 3.391 7 Bottom 2
04 UK Ben Haenow Cowell Second Hand Heart 56.286 4 Safe
05 MLD Lidia Isac Scherzinger When We Were Young 56.893 1 Safe
06 NED Orpheus Walsh The A-Team 56.419 3 Safe
07 CRO Alen Đuras Cheryl Lay Me Down 55.875 3.584 6 Lifeline
Final showdown
# Artist Mentor Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 RUS Polina Gagarina Cowell Lullaby X X 2 Safe
02 NOR Erlend Bratland Cheryl Lost X X 2 Eliminated
  • Pošto je došlo do izjednačenja, pravila kažu da ispada onaj izvođač koji je skupio manje glasova publike; u ovom slučaju, to je Erlend.

Elimination Round 7 Edit

# Artist Mentor Song Televoting Lifeline Place Result
01 NED Orpheus Walsh Heaven 56.082 3.606 6 Bottom 2
02 UK Ben Haenow Cowell Man in the Mirror 56.671 3 Safe
03 CRO Alen Đuras Cheryl Blago onom tko te ima 56.295 3.669 5 Bottom 2
04 SWE Isa Tengblad Scherzinger Nobody's Perfect 56.924 2 Safe
05 MLD Lidia Isac Scherzinger Ordinaire 56.373 3.751 4 Lifeline
06 RUS Polina Gagarina Cowell Shady Lady 57.356 1 Safe
Final showdown
# Artist Mentor Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 NED Orpheus Walsh Heaven X X 2 Eliminated
02 CRO Alen Đuras Cheryl Blago onom tko te ima X X 2 Safe
  • Pošto je došlo do izjednačenja, pravila kažu da ispada onaj izvođač koji je skupio manje glasova publike; u ovom slučaju, to je Orpheus.

Quarterfinal Edit

Theme: Eurovision - Your Country

# Artist Song WON EUR ROW App Total Result
Round 1
01 MLD Lidia Isac Fight 42 16 12 9 79 Bottom 2
02 UK Ben Haenow Love Shine a Light 67 29 30 32 158 Safe
03 RUS Polina Gagarina Shine 83 25 28 29 165 Safe
04 SWE Isa Tengblad Invincible 50 19 16 13 98 Bottom 2
05 CRO Alen Đuras My Friend 58 11 14 17 100 Safe
Final showdown
# Artist Song Cowell Cheryl Nicole Walsh Point Result
01 MLD Lidia Isac She Wolf X X 2 Eliminated
02 SWE Isa Tengblad Hello 0 Safe
  • Nicole Scherzinger je odbila glasovati, jer su oba izvođača u njegovom timu. Louis i Cheryl su glasovali protiv Lidie, stoga Simonov glas nije bio potreban.

Semifinal Edit

Theme: My Favorite Performance

# Artist Song Jury Experts Total Place Result
Round 1
01 RUS Polina Gagarina Net 40 24 64 1 Safe
02 CRO Alen Đuras Chandelier 20 16 36 4 Lifeline
03 SWE Isa Tengblad Bang Bang 12 28 40 3 Lifeline
04 UK Ben Haenow Man in the Mirror 24 28 52 2 Safe
Lifeline voting (120'')
# Artist Song Televote Result
01 CRO Alen Đuras Just the Way You Are 9.513 Eliminated
02 SWE Isa Tengblad Undo 11.411 Safe

Final Edit

# Artist Song 1
(Viva Latino)
Song 2
(Duet)
Televoting Place Result
01 UK Ben Haenow Reggaeton Lento Shape of You (with Ed Sheeran) 78 459 2 Safe
02 RUS Polina Gagarina Havana The Edge of Glory (with Lady Gaga) 79 743 1 Safe
03 SWE Isa Tengblad Despacito Ciao Adios (with Anne-Marie) 76 392 3 Eliminated

Grand Final Edit

# Artist Song 1
(Jury's choice)
Song 2
(Winning Single)
Televoting Place Result
01 RUS Polina Gagarina Unbreak My Heart A Million Voices 84 534 1 Winner
02 UK Ben Haenow I Will Always Love You Something I Need 81 967 2 Runner-up

Results Edit

 
Candidates Elimination Rounds Final Rounds
1 2 3 4 5 6 7 QF SF Final
R1 R2 R1 R2 R1 R2 R1 R2
Polina
N/A
Saved
3rd
N/A
Saved
1st
N/A
Saved
1st
Saved
2nd
Saved
2nd
Bottom
5th
Saved
1st
Saved
1st
Saved
1st
Saved
1st
Winner
1st
Ben
N/A
Saved
4th
N/A
Saved
4th
N/A
Saved
4th
Saved
6th
Saved
4th
Saved
4th
Saved
3rd
Saved
2nd
Saved
2nd
Saved
2nd
Silver
2nd
Isa
Saved
2nd
N/A
N/A
Saved
3rd
Saved
1st
N/A
Saved
3rd
Saved
1st
Saved
2nd
Saved
2nd
Bottom
4th
Lifeline
3rd
Bronze
3rd
Alen
Saved
5th
N/A
Saved
4th
N/A
N/A
Saved
2nd
Saved
5th
Bottom
7th
Lifeline
6th
Bottom
5th
Saved
3rd
Failed
4th
Lidia
Saved
4th
N/A
N/A
Saved
2nd
Saved
4th
N/A
Bottom
7th
Saved
5th
Saved
1st
Lifeline
4th
Failed
5th
Orpheus
N/A
Bottom
6th
Bottom
5th
N/A
Bottom
5th
N/A
Saved
4th
Lifeline
6th
Saved
3rd
Failed
6th
Erlend
Saved
1st
N/A
Saved
2nd
N/A
N/A
Saved
3rd
Saved
1st
Saved
3rd
Failed
7th
2nde
Nature
N/A
Saved
5th
Saved
1st
N/A
Saved
2nd
N/A
Lifeline
8th
Failed
8th
Timebelle
N/A
Saved
2nd
Saved
3rd
N/A
Saved
3rd
N/A
Failed
9th
Andy
N/A
Saved
1st
N/A
Saved
5th
N/A
Failed
5th
Margaret
Saved
3rd
N/A
N/A
Failed
6th
Juri
Failed
6thth
N/A